Ochrona budynków mieszkalnych

Chcesz maksymalnie zabezpieczyć swój dom i posesję? Poznaj najpopularniejsze systemy bezpieczeństwa, ich ceny, sposób działania i skuteczność. To także miejsce na dyskusje o ubezpieczeniach na dom i mieszkanie.
Awatar użytkownika
achilles
Posty: 1
Rejestracja: 21 paź 2021, 20:09

Ochrona budynków mieszkalnych

Post autor: achilles »

Jestem właścicielem dość starego domu, wybudowanego zaraz po wojnie. Zastanawiam się nad założeniem u nas ochrony w takiej jak alarm i monitoring. Czy ktoś z Was jest mi w stanie polecić, jak wygląda taka instalacja alarmu i monitoringu w domu? Czy trzeba jakość przeorganizować wnętrze? A dodatkowe pytanie, jakie to są mniej więcej koszty, jeśli mówimy tutaj o kosztach miesięcznych takiej usługi?
jakim

Re: Ochrona budynków mieszkalnych

Post autor: jakim »

My zdecydowaliśmy się na alarm, mamy też wideomofon do bramy, ogólnie postawiliśmy na nowoczesne technologie i automatykę budynkową. Wszystkie potrzebne nam do jej zainstalowania urządzenia , kupiliśmy w firmie Ropam Elektronik https://ropam.com.pl/product_category/c ... budynkow/z Myślenic. Oni mają bardzo rozbudowaną ofertę, urządzenia i oprogramowanie wysokie jakości, pomogli nam dobrać konkretne produkty, które spełniły nasze wszystkie oczekiwania. Szczerze ich polecam.
Jakimir

Re: Ochrona budynków mieszkalnych

Post autor: Jakimir »

Przezorny zawsze ubezpieczony. Sami obecnie mamy system alarmowy i nie wyobrażam sobie życia bez niego. System zaprojektowała i zamontowała nam firma Klinika Elektrotechnika https://www.klinikaelektrotechnika.pl/o ... y-alarmowe z Bytomia. Oni mają wieloletnie doświadczenie w branży, korzystają z wysokiej jakości, intuicyjnych w obsłudze systemów alarmowych firmy SATEL, który mamy i my. Instalacja alarmowa działa niezawodnie, nie mamy wątpliwości, że wybranie tej firmy, do jej wykonania było dobrą decyzją.

iglica odgromowa 3m
czew

Re: Ochrona budynków mieszkalnych

Post autor: czew »

Naszych sąsiadów okradziono w zeszłym tygodniu, mają wysoki płot, ale alarmu nie mieli, złodzieje wynieśli im z domu, co mogli. Próbowali później wejść do nas, ale my już alarm mamy i on oczywiście prawidłowo zadziałał. Jesteśmy naprawdę z jego działania zadowoleni, system alarmowy kupiliśmy w firmie ALERTUS https://www.alertus.pl/kontakt z Cieszyna. Oni mają wiele różnych urządzeń, które pomogli nam dobrać, dopasować, do naszego zapotrzebowania. Polecam serdecznie.
Pavlos

Re: Ochrona budynków mieszkalnych

Post autor: Pavlos »

Zdecydowanie alarm to bardzo istotna kwestia, trzeba dobrze wybrać. U nas w domu za instalację systemu alarmowego odpowiadała firma WI-KO-MA działająca na terenie całego Śląska i bardzo dobrze się spisali. Oferują instalacje SSWiN (Systemy Sygnalizacji Włamań i Napadów) czy SAP (Systemy Wykrywania i Sygnalizacji Pożaru) oraz współpracujące z nimi czujniki ruchu, dymu, czadu czy ognia. Po wszelkie konkrety odsyłam was do nich, ja w każdym razie jak najlepiej oceniam ich usługi, firma działa solidnie.
ODPOWIEDZ