Projekt domu pod potrzeby osoby niepełnosprawnej

Odpowiedz

Emotikony
:D :) ;) :( :o :shock: :? 8-) :lol: :x :P :oops: :cry: :evil: :twisted: :roll: :!: :?: :idea: :arrow: :| :mrgreen: :geek: :ugeek:

BBCode włączony
[Img] włączony
[Flash] wyłączony
[URL] włączony
Emotikony włączone

Przegląd tematu

Na tym forum można publikować bez hasła, ale linki w poście nie będą aktywne.
Jeśli chcesz, aby link w poście był aktywny, hasło możesz zakupić tutaj: sklep.krajowy.biz.

   

Rozwiń widok Przegląd tematu: Projekt domu pod potrzeby osoby niepełnosprawnej

Re: Projekt domu pod potrzeby osoby niepełnosprawnej

autor: wikim » 31 gru 2021, 5:43

Moja żona jeździ na wózku, dlatego wiem, o czym mówisz. Faktycznie taki projekt nieco różni się od zwykłych. Nasz wykonał pan arch. Blazy https://blazy.com.pl/galeria.php?id=8 z Tarnowskich Gór. On zrobił projekt całego budynku wraz z projektem i aranżacją wnętrza. Miał więc naprawdę duże zlecenie, do którego podszedł profesjonalnie. Spisał się doskonale, jesteśmy zadowoleni z jakości jego usług. Dom jest funkcjonalny, mi się dobrze z niego korzysta, żonie również, a to jest najważniejsze.

Re: Projekt domu pod potrzeby osoby niepełnosprawnej

autor: Bejssy » 30 gru 2021, 11:54

Ja też szukałem projektu domu dostosowanego do potrzeb osoby niepełnosprawnej i w tym wypadku myślę, że kluczem do sukcesu okazało się wynajęcie sprawdzonych architektów. W realizacji planu pomogła Archi Bia pracownia architektoniczna w Białymstoku Spisali się świetnie i pamiętali o uwzględnieniu w projekcie wszystkiego, co potrzebne dla osoby poruszającej się na wózku inwalidzkim. Na uznanie zasługuje przede wszystkim funkcjonalne rozplanowanie pomieszczeń, przestronnego korytarza i odpowiedniej szerokości drzwi, przez które bez problemu żona przejeżdża. Jestem bardzo zadowolony z tej współpracy i każdemu ich polecam.

Re: Projekt domu pod potrzeby osoby niepełnosprawnej

autor: eaś » 23 paź 2021, 11:40

Oj, wydaje mi się, że każdy projekt można tak przystosować. Taki https://www.mgprojekt.com.pl/doskonaly-2-c również, o ile dobrze zdecydujemy się na rozmieszczenie mebli. Można zawsze też zamontować zewnętrzną windę. W środku byłaby wygodniejsza, ale niestety, często jest problem z ich montażem, bo zajmuje dużo miejsca.

Projekt domu pod potrzeby osoby niepełnosprawnej

autor: Elżbiera » 19 paź 2021, 11:54

Mam takie nietypowe pytanie. Otóż musimy zmodernizować nasz dom - w trakcie jego budowy kilka lat temu nie przypuszczałam, że za jakiś czas trzeba będzie go przystosować do potrzeb osoby niepełnosprawnej. I tu mam pytanie, jaki może być koszt takiego projektu i całej modernizacji? Wiem, że częściowo sprzęt rehabilitacyjny możemy wypożyczyć z https://strefa-zdrowia.com.pl ale na pewno niektóre przedmioty trzeba będzie kupić.

Na górę