Strona 1 z 1

ogrzewanie - jakie

: 12 gru 2021, 16:35
autor: Sergiusz
Jak w tytule - jakie macie ogrzewanie w domach? Postawić na gaz czy paliwa stałe? Tradycyjny kocioł czy kominek? Mamy duży wybór na rynku, także warto porozmawiać, co się najlepiej sprawdza w praktyce. Czekam na informacje od was.
......................................................................................................................................................................................................................................................................................

Re: ogrzewanie - jakie

: 12 gru 2021, 22:10
autor: Wawrzynek
Najlepiej jak postawisz na gaz. Jest eko i się nie trujesz pod domem, a na dodatek nic Cię nie obchodzi. Wystarczy, abyś serwisował instalację co jakiś czas. Ja zrezygnowałem z węgla, bo zima nie zima trzeba zwozić do piwnicy, a to męczy. Zresztą węgiel jest mega drogi, więc jego opłacalność obecnie jest wątpliwa. Mi zakładała instalację gazową firma BUDOINSTAL, która mieści się w Węgrowie przy ul. ul. E. Orzeszkowej 37. A to jest strona do oferty: https://www.budoinstal.com.pl/zakres-us ... cje-gazowe Zdecydowanie ją polecam. Podciągnęła mi gaz, bez rycia całego podwórka, terminowo i szybko. Instalacja jest solidna. Działa bez zarzutów, a za całą operację mało zapłaciłem.

Re: ogrzewanie - jakie

: 13 gru 2021, 1:49
autor: Jakobi
Też postawiłem na gaz i to dawno temu, to był dobry wybór. Jeśli macie czy planujecie kocioł gazowy, to warto mieć też namiar na solidnych specjalistów, którzy naprawią kocioł w razie awarii. I tu mam dla was sprawdzony kontakt, firmę, która szybko i sprawnie upora się z awarią i nie policzy sobie za to miliona monet. Na terenie województwa zachodniopomorskiego działa firma B. V. Serwis http://www.bv-serwis.pl/uslugi To zespół fachowców z wieloletnim doświadczeniem w branży, autoryzowany serwis różnych uznanych marek, m. in. Viessmann, Vaillant czy Beretta. U mnie doskonale się spisali, są terminowi i solidni, można na nich polegać.

Re: ogrzewanie - jakie

: 15 gru 2021, 10:30
autor: minn
Wiele osób obecnie wybiera już ekologiczne rozwiązania i bardzo dobrze, jest kilka programów, które wspierają wybór rozwiązań bardziej przyjaznych środowisku. Jeżeli chcecie sprawdzić klasę kotła, to możecie to zrobić w prosty sposób, tu jest opisany: https://www.numo.pl/artykul/jak-sprawdz ... tla-159223 Ogólnie w tym artykule powiedziano także, dlaczego warto kupować kotły 5 klasy, a na taki kocioł sami się również zdecydowaliśmy. Ogólnie uważam, że materiały na tej stronie są wartościowe i warto je sobie poczytać.

Re: ogrzewanie - jakie

: 15 gru 2021, 10:57
autor: woq
My rozważaliśmy takie tradycyjne ogrzewanie, czyli kocioł na pellet, ale także braliśmy pod uwagę pompę ciepła. O pompach teraz bardzo dużo się mówi, ale chcieliśmy dowiedzieć się o nich czegoś więcej i tu pomocny okazał się ten artykuł: https://www.budowa-ogrod.pl/artykul/kie ... pla-159218 Opisano w nim, kiedy warto się na pompę ciepła zdecydować, no i my po dłuższym zastanowieniu i przeliczeniu sobie kosztów na pompę ciepła się właśnie zdecydowaliśmy.

Re: ogrzewanie - jakie

: 16 gru 2021, 12:09
autor: part
Centralne z kotłem na pellet jest u nas. Dobrze działa, świetnie grzeje, nie spala zbyt dużo, no i nie mamy aż takich wysokich potrzeb energetycznych, bo dom jest energooszczędny. Montażem instalacji ogrzewania zajęła się u nas firma Ciepło Centrum Janusz Bober https://www.cieplocentrum.com.pl/oferta ... -centralne z Bytomia. To bardzo dobrzy fachowcy, którzy świetnie się spisali, pracowali rzetelnie, terminowo zakończyli wszystkie prace instalacyjne. Na koniec jeszcze sprawdzili, czy całość odpowiednio działa, ceny ich usług są korzystne, polecam.

Re: ogrzewanie - jakie

: 22 gru 2021, 18:19
autor: same
No my mamy normalnie kocioł na pellet. Takie rozwiązanie najbardziej nam odpowiadało pod względem ceny, no i wygodny użytkowania. Kocioł kupiliśmy w firmie BORKOWSKI http://borkowski.pl/?q=oferta ze Swarzędzy, w okolicy Poznania. Oni zajęli się również samym montażem całej instalacji grzewczej w naszym domu. Firma wykonała kawał dobrej roboty w korzystnej cenie. Mogę ich szczere polecić, bo spisali się naprawdę świetnie. To fachowcy, którym można zaufać.

Re: ogrzewanie - jakie

: 23 gru 2021, 5:36
autor: aosn
No właśnie, jakie? Teraz jest wiele opcji do wyboru, my mamy piec na pellet, ale nad pompą ciepła też się zastanawialiśmy. Kolejny wybór to była podłogówka, czy może jednak grzejniki i tu wybraliśmy pół na pół. Na dole mamy podłogówkę, a na górze i oczywiście w łazienkach mamy grzejniki. Je szybko kupiliśmy ze sklepu internetowego NORTHBUD: https://northbud.pl/grzejniki-szybka-wysylka-c9349 Grzejniki działają odpowiednio, dobrze grzeją, są wysokiej jakości, świetnie wyglądają, polecam serdecznie.

Re: ogrzewanie - jakie

: 25 gru 2021, 23:19
autor: krzysztof
My mamy ogrzewanie tradycyjne, choć wybraliśmy kocioł na eko-groszek, żeby było bardziej ekologicznie. Jeśli interesuje was taki kocioł to podpowiem wam, że dobre są kotły typoszeregu ORLIK–EKO–R–DUO 150 od ORSTAL z okolic Częstochowy https://orstal.cze.pl/kotly-duo-z-dwoma ... do-300-kw/ Firma to dobrzy specjaliści w tym temacie, mają fajny wybór kotłów. Nasz kocioł od nich dobrze się sprawdza, działa bezawaryjnie, jest wydajny i solidny.

Re: ogrzewanie - jakie

: 03 sty 2022, 9:22
autor: hithem
Tak myśleliśmy, że ceny gazu pójdą bardzo do góry dlatego, gdy mieliśmy wybór pomiędzy kotłownią gazową a pompą ciepła, wybraliśmy pompę ciepła, do której jeszcze dostaliśmy dofinansowanie z programu "czyste powietrze". Do projektu i montażu tej instalacji zatrudniliśmy firmę Hydraulika Montaż Instalacji Sanitarnych i Grzewczych Robert Rosłoniec z Robercina w gminie Piaseczno. Panowie wszystko z nami dokładnie ustalili, do swojej pracy byli przygotowani, no a montaż przeprowadzili profesjonalnie, bez najmniejszego problemu, pompa działa prawidłowo.

Re: ogrzewanie - jakie

: 12 sty 2022, 2:15
autor: jaryszko
Może kominek z płaszczem wodnym? Tego rodzaju kominki dzięki swojej specjalnej budowie przekazują do systemu kominowego bardzo duże ilości ciepła, dzięki nim możecie ogrzać cały dom, nie tylko pomieszczenie, w którym znajduje się kominek. W sprawie konkretnej firmy to mogę wam doradzić wkadykominowe-xhc.pl U nich znajdziecie bardzo dobrej jakości wkłady kominkowe, firma to sprawdzeni fachowcy, także pomogą wam dobrze dobrać wkład kominkowy. Dodam, że u nich nie przepłacicie.