Strona 1 z 1

Rekuperacja

: 22 wrz 2021, 1:47
autor: Fion
Czy znajdzie się tutaj ktoś w miarę zaznajomiony z tematem i będzie w stanie wytłumaczyć mi na chłopski rozum, czym tak naprawdę jest rekuperacja? Sporo osób mi poleca to rozwiązanie w naszym nowobudowanym domu, podesłali mi nawet tę stronę https://crsklep.pl częściowo już doczytałam trochę na ten temat, ale jednak nadal jest to dla mnie czarna magia ;)

Re: Rekuperacja

: 14 gru 2021, 17:56
autor: wee
Rekuperacja to wentylacja mechaniczna, która gwarantuje wymianę powietrza i oszczędza ciepło, dzięki czemu zimą mamy mniejsze straty ciepła. Do rekuperacji potrzebny jest rekuperator, które te cuda działa :). Ogólnie najlepiej jest skorzystać z usług firmy, która zaprojektuje ci wentylację i zamontuje rekuperację, my tak zrobiliśmy. Taką właśnie usługę ma w swojej ofercie producent Nikol https://nikol.pro/montaz/ z Sobolewa pod Białymstokiem. Oni mają wysokiej jakości sprzęt, który działa niezawodnie, a z montażem i wcześniejszym projektem poradzili obie bez najmniejszego problemu, to profesjonaliści, polecam.

Re: Rekuperacja

: 06 sty 2022, 16:11
autor: Hłoszczak
Montaż wentylacji zdecydowanie usprawnia normalne funkcjonowanie w domu. Najlepiej założyć po prostu wentylację mechaniczną. To właśnie dzięki niej sprawnie usuniemy wszystkie zanieczyszczenia z powietrza, pozbędziemy się na przykład mikrobów czy alergenów, w zamian otrzymamy do domu zdrowe, przefiltrowane powietrze. Polecam kontakt z firmą https://hvacengineering.pl/produkty/dla ... entylacja/ na pewno pomogą zaprojektować instalacje oraz ją wykonają, dobiorą wszystkie elementy instalacji