Wnętrza

Deszczownica kwadro – domowe SPA

• Zakładki: 42


Łazienki już od lat tracą status pomieszczeń stricte higienicznych na rzecz azylów, w których można się odprężyć, a w przypadku upałów nawet schłodzić. Ten trend widać także w ofertach producentów elementów wyposażenia łazienek, którzy prześcigają się w funkcjonalności i nowoczesnym designu urządzeń. W ten sposób niemal w każdym mieszkaniu powstają wręcz niewielkie salony kąpielowo – kosmetyczne, w których istotną funkcję pełni wygodna, estetyczna i co najważniejsze praktyczna deszczownica kwadro.

  • Deszczownica kwadro, co to jest?
  • Deszczownica w łazience, czy słuchawka prysznica, co wybrać?
  • Deszczownica kwadro – budowa
  • Czy warto kupić deszczownicę do łazienki?

Deszczownica kwadro – czym jest?

Trudno wyobrazić sobie lepszą formę relaksu aniżeli chwila w strugach letniego deszczu. Nie da się tego osiągnąć za pośrednictwem konwencjonalnej słuchawki prysznica, której szerokość strumienia ze zrozumiałych względów jest znacznie ograniczona. Zresztą, przeznaczenie słuchawek jest zgoła inne.

Deszczownica kwadro ma za zadanie stworzyć niepowtarzalny klimat kąpieli w deszczu. Stąd jej charakterystyczna konstrukcja, przypominająca niewielki daszek nad brodzikiem bądź wanną. Strugi wody opływają ciało równomiernie z każdej strony, co znakomicie ułatwia spłukiwanie, a także umila chwile wypoczynku. Podczas pojawiających się coraz częściej niebezpiecznych upałów deszczownica kwadro pozwala szybko schłodzić się, jednocześnie oszczędnie gospodarując wodą.

Deszczownica czy słuchawka? 

Jedno nie wyklucza drugiego. Funkcjonalna deszczownica kwadro osadzona jest na estetycznym drążku przesuwnym, który służy także do zamocowania uchwytu słuchawki prysznica na optymalnej wysokości, dostosowanej do wzrostu osoby biorącej kąpiel. W ten sam sposób umieszcza się podstawkę pod środki higieny, a całość podtrzymują dwa uchwyty montażowe.

Artykuł powstał przy współpracy z firmą PLASTMETIX producent, hurtownia rur PCV i armatury sanitarnej – https://www.plastmetix.pl/.

Fot. Shutterstock

comments icon0 komentarzy
0 komentarze
43 wyświetlenia
bookmark icon

Napisz komentarz…

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *