Wnętrza

Drewniana szafka na buty i nie tylko, czyli jak wygodnie przechowywać obuwie

• Zakładki: 52


Ile domów tyle sposobów na przechowywanie butów. Jedni zupełnie się tym nie przejmują, podczas gdy inni starają się zaaranżować osobną przestrzeń na składowanie obuwia. Jednym z prostszych na to sposobów jest zakup drewnianej szafki na buty. Jak jeszcze możemy przechowywać nasze obuwie?

Sposoby na przechowywanie obuwia w domu

Najczęściej wybieranym miejscem do przechowywania butów w większości mieszkań jest korytarz lub dno szafy w przedpokoju. Z uwagi na mały metraż część osób nie decyduje się na wstawienie szafki czy stojaka, by zaoszczędzić przestrzeń. Mimo to drewniana szafka na buty retro wcale nie musi być dużych rozmiarów. Z jej pomocą znacznie łatwiej będzie nam utrzymać porządek, a dodatkowo stanie się ciekawym elementem i urozmaiceniem aranżacji naszego mieszkania czy domu.

Dobrym rozwiązaniem jest także zakup specjalnego stojaka na buty. Zwykle jest on dość niski, ale równie pojemny, jak szafka. Na dodatek takie stojaki nadają się do przechowywania na nich różnego rodzaju obuwia od kaloszy po szpilki.

Jeśli zdecydujemy się na chowanie naszych butów do szafy, to możemy wziąć pod uwagę pudełka z pokrywkami. Dzięki nim zabezpieczymy obuwie przed kurzem i zniszczeniem, a przestrzeń w szafie będzie o wiele lepiej zorganizowana. Warto wybierać transparentne pojemniki, by w razie potrzeby ułatwić sobie poszukiwanie konkretnej pary. Przedstawione sposoby pozwolą nam ujarzmić nieporządek w korytarzu, ale także zadbać o buty i przedłużyć ich trwałość.

Artykuł powstał przy współpracy z zakładem stolarskim Anzys.

Fot. Shutterstock

comments icon0 komentarzy
0 komentarze
57 wyświetleń
bookmark icon

Napisz komentarz…

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *