Wnętrza

Jak urządzić sypialnię w salonie?

• Zakładki: 37


Duże otwarte przestrzenie mają niewątpliwie wiele zalet, dlatego wiele par decyduje się na zakup dużego, przestronnego mieszkania z mniejszą liczbą pokoi. Jednak konieczność wygospodarowania miejsca do pracy zdalnej lub pokoju dla dziecka, zmienia nasze plany. Wówczas możemy sypialnię przenieść do dziennego pokoju, by zwolnić jedno pomieszczenie. Podpowiadamy, jak urządzić sypialnię w salonie, by wszystkim było wygodnie.

Sypialnia w salonie – oddzielamy strefę dzienną od strefy wypoczynku

Oczywiście możemy wyznaczyć w salonie miejsce na łóżko lub sofę z funkcją spania i w ten sposób przenieść sypialnię do pokoju dziennego. Stanowczo jednak odradzamy takie rozwiązanie. Sprawi ono, że wieczorem trudniej nam będzie zasnąć, a w ciągu dnia do salonu wkradnie się chaos. Wyzwaniem będzie także przyjmowanie gości. Zdecydowanie lepszym pomysłem będzie wyraźne oddzielenie strefy snu od strefy dziennej – tym bardziej, że nie wymaga to dużych nakładów finansowych.

Sposób na sypialnię w salonie – jak zaaranżować sypialnię w pokoju dziennym?

Jeśli mamy ograniczony budżet, sypialnię od salonu oddzielimy stylową półką. Ograniczy ona widoczność łóżka z kanapy w strefie dziennej, ale nie zamknie całkowicie przestrzeni, w której śpimy. Podobnym rozwiązaniem będzie antresola, która sprawdza się w mniejszych przestrzeniach.

Dysponując jednak nieco większymi środkami, warto zainwestować w drzwi przesuwne z lustrem na wymiar. Wyznaczą one dwa odrębne pomieszczenia bez konieczności dobudowywania ścianek działowych, nie zabiorą przestrzeni jak drzwi otwierane na oścież, a lustro dodatkowo powiększy optycznie salon. To rozwiązanie jest najwygodniejszym sposobem na aranżację sypialni w salonie.

Artykuł powstał we współpracy z firmą Indeco.

Fot. Shutterstock.

comments icon0 komentarzy
0 komentarze
25 wyświetleń
bookmark icon

Napisz komentarz…

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *