Instalacje

Na czym polega profesjonalny serwis klimatyzacji domowej?

• Zakładki: 32


Klimatyzator w domu coraz częściej nie jest postrzegany w kategoriach fanaberii, lecz jako normalne urządzenie, które sprawia, że w upalny dzień można cieszyć się rześką i przyjemną temperaturą otoczenia. Należy jednak pamiętać, że wybór i montaż klimatyzacji to nie wszystko, równie ważny jest regularny serwis.

Dlaczego regularny serwis klimatyzacji jest potrzebny?

Najważniejszym powodem jest zdrowie osób, które przebywają w klimatyzowanym pomieszczeniu. Szczególnie, jeśli urządzenie wyposażone jest w funkcję oczyszczania i osuszania powietrza. Wówczas z całą pewnością gromadzi sporo drobnoustrojów, pyłków czy kurzu, które z czasem mogłyby doprowadzić do uszkodzenia urządzenia.

Zastanawiając się dlaczego trzeba czyścić klimatyzator wspomnieć można nie tylko o zdrowiu, ale również o aspekcie ekonomicznym. Zanieczyszczony klimatyzator nie będzie funkcjonował właściwie, będzie głośny, a pobór energii elektrycznej znacznie się zwiększy.

Jak wygląda serwis klimatyzatora?

Kompleksowe czyszczenie klimatyzatora najlepiej jest zlecić profesjonalistom, którzy nie tylko wymienią odpowiednie filtry, ale również bardzo dokładnie sprawdzą czy dana jednostka działa prawidłowo. Dotyczy to zarówno jednostki znajdującej się wewnątrz obiektu, jak też agregatu zamontowanego na zewnątrz.

Klimatyzacja Łódź oferuje realizację usług związanych z pomocą w wyborze klimatyzatora, jego montażem, serwisem oraz wsparciem technicznym. Regularny serwis klimatyzacji pozwala na dokładne sprawdzenie stanu technicznego całego urządzenia, a także jego poszczególnych podzespołów. Ocenie podlega m.in. parownik, sterowniki, poszczególne układy i ich połączenia, a także przewody i instalacje.

Drugim krokiem, jaki wykonuje profesjonalny serwis jest wykonanie odgrzybienia całego urządzenia. Jest to wyjątkowo ważne dla zdrowia. Specjaliści wiedzą, w jaki sposób skutecznie wyeliminować wszystkie zarodniki i inne mikroorganizmy. Etap ten wymaga wykorzystania specjalnych, chemicznych preparatów. Patogeny usuwane są z układów poprzez ozonowanie lub przy pomocy ultradźwięków. Jest to wyjątkowo ważne dla zdrowia, a dodatkowo pozwala usunąć nieprzyjemny zapach, który często pojawia się gdy urządzenie wymaga czyszczenia.

Ostatnim etapem jest napełnienie klimatyzacji czynnikiem chłodniczym. Substancja ubywa, jeśli obwód będzie nieszczelny. W takiej sytuacji serwis zajmie się zlokalizowaniem szczeliny i jej naprawą.

Czy klimatyzację można serwisować samodzielnie?

Teoretycznie tak. Szczególnie, jeśli chodzi o podstawowy serwis. Jeśli potrafisz możesz regularnie zadbać o czyszczenie i wymianę filtrów. W tym wypadku czynności, jakie należy wykonać najczęściej opisane są w instrukcji obsługi urządzenia. Takie postępowanie pozwoli Ci jeszcze lepiej zadbać o zdrowie i doskonałe samopoczucie Twoje, Twojej rodziny i współpracowników, jeśli korzystasz z urządzenia w miejscu pracy. Warto pamiętać, że szczegółowy serwis najlepiej zostawić profesjonalistom, którzy przeprowadzą go sprawnie i skutecznie.

Artykuł powstał przy współpracy z firmą Centrum Rekuperacji.

Fot. Shutterstock

comments icon0 komentarzy
0 komentarze
30 wyświetleń
bookmark icon

Napisz komentarz…

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *