Instalacje

Oczyszczalnia biologiczna – oszczędność i ekologia!

• Zakładki: 48


Zadbaj o środowisko oraz swój portfel, wybierając przydomową oczyszczalnię ścieków.

Wygodna w użytkowaniu oczyszczalnia biologiczna

Biologiczna oczyszczalnia ścieków to niesamowicie popularny sposób na usuwanie nieczystości z domowych odpływów, gdy nie ma szansy na kanalizację. W przeciwieństwie do zamkniętego zbiornika szamba, taka oczyszczalnia jest niesamowicie łatwa w  obsłudze, a przy tym wiąże się z bardzo niskimi kosztami eksploatacji. Z uwagi na zastosowanie niezwykle trwałych materiałów, wyprodukowanych przy wykorzystaniu najlepszych technologii, nie ma obaw, że oczyszczalnia się rozszczelni, jak to się dzieje czasem w przypadku szamba tradycyjnego. Nie ma więc również ryzyka, że ścieki przedostaną się do gleby. Oczyszczalnia biologiczna od sprawdzonego producenta posiada wieloletnią gwarancję.

Dla wielu inwestorów ogromne znaczenie ma bezobsługowość oczyszczalni biologicznej oraz niewielkie koszty eksploatacji. Zamawianie ekipy wybierającej osad ze zbiornika odbywa się bowiem jedynie raz na 9 miesięcy, a codzienne użytkowanie wymaga wsypywania do toalety preparatu bakteryjnego (groszowa sprawa) raz na dwa tygodnie.

Jak działa biologiczna oczyszczalnia ścieków?

W zbiorniku umiejscowionym pod ziemią ścieki poddawane są w pierwszej kolejności oczyszczaniu z osadu i tłuszczów w procesie beztlenowym. Uzyskana woda przepływa do kolejnej komory, w której następuje oczyszczanie za pośrednictwem bakterii tlenowych. Pozostały osad zostaje cofnięty do pierwszego zbiornika, w celu ponownego przejścia całego zabiegu, a odzyskana woda może zostać odprowadzona do gruntu, istniejących cieków wodnych, studni chłonnych lub systemów drenażowych. Może zostać wykorzystana w ogrodzie do podlewania roślin.

Artykuł powstał przy współpracy z firmą Bioeden.

Fot. Shutterstock

comments icon0 komentarzy
0 komentarze
75 wyświetleń
bookmark icon

Napisz komentarz…

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *