Instalacje

Przydomowa oczyszczalnia ścieków – czy to opcja dla Ciebie?

• Zakładki: 42


Z przyczyn zupełnie niezależnych od siebie, ale usytuowania działki i braku komunikacji z instalacją wodociągową, posiadasz na swojej działce szambo? Zadbaj nie tylko o to, by sprzyjało ekologii, ale również Twojej wygodzie i wyposaż je w przydomową oczyszczalnię ścieków. Zobacz, jakie to proste i jak ta inwestycja zwraca się już po 2 latach od instalacji.

Szambo na działce – minusy, które można rozwiązać

Niestety posiadanie szamba na działce prawie nigdy nie wiąże się z wygodą i przyjemnym użytkowaniem. Właściciele tego rozwiązania najczęściej narzekają na kosztowny wywóz ścieków, a także niezbyt przyjemny zapach, jak również mało efektowną instalację.

W niektórych przypadkach, a szczególnie na działkach oddalonych od zabudowy miejskiej, nie ma jednak innej możliwości, by w praktyczny i szybki sposób odprowadzić ścieki z kuchni lub łazienki.

Na szczęście w ofercie specjalistycznych firm można zamówić montaż przydomowej oczyszczalni ścieków, cena za taką usługę wcale nie jest tak duża. A co najważniejsze, okazuje się, że koszt całej instalacji zwraca się już po 2 latach użytkowania.

Jak działa przydomowa oczyszczalnia ścieków i jakie ma zalety?

Przede wszystkim umożliwia oczyszczenie części ścieków do takiego stopnia, aby można nimi było podlewać rośliny w ogrodzie. Takie oczyszczanie w naturalny sposób sprzyja zatem ekologii, ale nie tylko. Im więcej ścieków oczyścimy, tym rzadziej konieczny jest wywóz nieczystości.

W praktyce, mniej płacimy nie tylko za sama wodę do podlewania, ale również za usługę wynajęcia szambowozu. 

Artykuł powstał przy współpracy z firmą Bio Eden – przydomowe biologiczne oczyszczalnie

Fot. Shutterstock

comments icon0 komentarzy
0 komentarze
121 wyświetleń
bookmark icon

Napisz komentarz…

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *