Instalacje

Rura drenarska w geowłókninie – poznaj jej zastosowanie

• Zakładki: 40


Efektywne rozwiązania przy budowie systemów odprowadzających, np. nadmiar wody są niezwykle ważne. Doskonałym wyborem są rury drenarskie w geowłókninie. Dzięki nim można wykonać naprawdę dobry system drenażowy. Warto na ich temat dowiedzieć się więcej oraz poznać zalety ich stosowania.

Rury drenarskie w geowłókninie – co warto wiedzieć?

Drenaż jest niezwykle ważną instalacją, która znajduje się w ogrodzie czy też na zewnątrz budynku. Dzięki niemu można usunąć nadmiar wilgoci i wody, tak aby nie doszło do zawilgocenia ścian czy piwnic. W przypadku domów jednorodzinnych stosuje się drenaż opaskowy. Oczywiście kluczem do efektywnego działania całego systemu są właściwe rury drenarskie. Najlepiej sprawdzają się modele z opaską z geowłókniny. Chronią one przed zamuleniem, ale też doskonale ściągają wodę z gruntu. 

Przy wyborze trzeba pamiętać jeszcze o tym, że powinny być wykonane z mocnego tworzywa sztucznego np. polipropylenu. Jest on odporny na działanie kwasów, ale też uszkodzenia mechaniczne. Nie ulega też biodegradacji. Rura drenarska w geowłókninie pozwala na szybkie stworzenie systemu odwadniającego  nawet gdy Wasz dom posadowiony jest na skarpie czy też na gruncie, który zawiera nieprzepuszczalne iły bądź glinę. Dzięki takiej rurze woda będzie skutecznie odprowadzana. 

Rura drenażowa w geowłókninie – szerokie spektrum zastosowania 

Rura drenażowa w geowłókninie jest wykorzystywana do budowy opaski drenażowej wokół domu. Takie rozwiązanie znacząco przyspiesza pracę, ale też ją ułatwia. Owa otulina stanowi dodatkową barierę ochronną. Pełni też rolę filtra chroniącego przewody przed zatykaniem się np. cząsteczkami gruntu. Większość fachowców rekomenduje stosowanie właśnie rur w otulinie. 

Artykuł powstał przy współpracy z firmą Plastmetix: https://www.plastmetix.pl/.     

Fot. Shutterstock

comments icon0 komentarzy
0 komentarze
81 wyświetleń
bookmark icon

Napisz komentarz…

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *