Instalacje

Szambo ekeologiczne – czy warto w nie inwestować?

• Zakładki: 43


Poznaj walory posiadania szamba ekologicznego, by ustalić, czy będzie dla Ciebie dobrym wyborem.

Kiedy zdecydować się na szambo ekologiczne?

Nie możesz podłączyć swojego domu do gminnej kanalizacji? Wśród alternatyw do odprowadzania ścieków masz zatem przydomową oczyszczalnię, szambo betonowe lub szambo plastikowe. Montaż oczyszczalni ścieków również podlega pewnym przepisom, które niejednokrotnie wykluczają taką opcję na danej działce. Choć byłaby najlepszym rozwiązaniem z punktu widzenia ekologicznego, ekonomicznego i praktycznego, pozostaje Ci wówczas tylko szambo.

Zalety szamba plastikowego

Zbiornik takiego szamba powstaje z polietylenu. Jest dzięki temu niesamowicie lekki, szczególnie jeśli porównać go do betonowych kręgów, które znamy z klasycznych wersji szamb. Waga nie tylko ułatwia transport, ale również montaż. Ogromnym walorem jest budowa takiego zbiornika. To jeden element, pozbawiony jakichkolwiek łączeń, co sprawia, że jest w 100 % szczelny. Jego zawartość zawsze pozostaje nie miejscu, nie wycieka, nie sączy się do gruntu i nie stwarza ryzyka dla środowiska. Na szambo ekologiczne producenci dają dłuższą gwarancję niż na betonowe, co wyraźnie może świadczyć o jego jakości.

Choć cena szamba ekologicznego jest wyższa, daje ono pewność bezpieczeństwa, a także wieloletniego użytkowania bez żadnych awarii i ryzyka wymiany po kilku latach. W poszukiwaniu oszczędności możesz rozważyć samodzielny montaż, co niska waga materiału umożliwia bez konieczności korzystania ze specjalistycznego sprzętu. Co ważne, montując szambo na własną rękę, nie tracisz gwarancji.

Artykuł powstał przy współpracy z firmą Bioeden.

Fot. Shutterstock

comments icon0 komentarzy
0 komentarze
83 wyświetlenia
bookmark icon

Napisz komentarz…

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *