Wnętrza

Umywalka z konglomeratu zamiast ceramiki – czy warto?

• Zakładki: 341


Umywalka to najczęściej wykorzystywany element armatury w łazience. Warto więc wybrać taką, która będzie jednocześnie trwała i funkcjonalna, a przy okazji pięknie ozdobi całe wnętrze. Jedną z najważniejszych rzeczy, które trzeba sprawdzić przed zakupem umywalki, jest jej materiał wykonania. Tradycyjne umywalki ceramiczne są coraz częściej zastępowane umywalkami z konglomeratu. Skąd ich popularność? Czy warto zainwestować w konglomerat do łazienki? Czytaj dalej, aby dowiedzieć się więcej.

Co musisz wiedzieć o umywalkach z konglomeratu?

Nowoczesny materiał, jakim jest konglomerat, to trwałe, bezpieczne i estetyczne rozwiązanie do każdej łazienki. Umywalka z konglomeratu jest wykonana z połączenia kamienia naturalnego i żywic. Takie połączenie jest bardziej elastyczne niż ceramika, dlatego daje producentom więcej możliwości – oferta umywalek z konglomeratu to przede wszystkim duża różnorodność form i kolorów. 

Umywalki są mniej podatne na uszkodzenia i zarysowania lub odpryski, dzięki czemu będą nam służyć przez wiele lat. Jeśli jednak na przestrzeni lat zdarzy nam się uszkodzić powierzchnię umywalki i pojawią się ubytki albo rysy, możemy bez problemu poddać materiał konserwacji i przywrócić go do dawnej świetności. Powstałe niedoskonałości można wygładzić papierem ściernym oraz pastą polerską. Co istotne, konglomerat ma gładką, nieporowatą powierzchnię, w którą nie wnika brud, dlatego mycie umywalki z konglomeratu jest wyjątkowo proste i szybkie. Solidne umywalki z konglomeratu w swojej ofercie ma polski producent umywalek Danolit.

Fot. Shutterstock.

comments icon0 komentarzy
0 komentarze
341 wyświetleń
bookmark icon

Napisz komentarz…

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *