Ogród i Balkon

Baseny poliestrowe — to warto wiedzieć przed zakupem!

• Zakładki: 40


Baseny poliestrowe są basenami gotowymi do zamontowania w ogrodzie. Produkowane są w specjalnych zakładach, a dostarcza się je do klienta w formie gotowej niecki. Dzięki temu czas budowy basenu w ogrodzie jest znacznie krótszy. Co jeszcze warto wiedzieć o basenach poliestrowych?

Charakterystyka basenów poliestrowych

Podczas planowania budowy naszego basenu ogrodowego bardzo szybko możemy dojść do wniosku, że najważniejszym elementem jest niecka basenowa. To jej montaż pochłonie najwięcej czasu, a także środków. Najważniejszym aspektem jest jednak to, by niecka była trwała i funkcjonalna. Cena powinna być drugorzędnym kryterium. Jeśli zdecydujemy się na baseny poliestrowe, z pewnością docenimy wygodę ich użytkowania. Takie baseny są bowiem projektowane na podstawie odpowiednio dobranych proporcji wymiarów, wielkości schodów i szerokości ramki. Do produkcji używa się wysokiej jakości materiałów, by powierzchnia basenu była gładka oraz lśniąca. Zapobiega to także przyklejaniu się do niej osadów, co znacznie ułatwia późniejsze czyszczenie. Co ciekawe, baseny z poliestru są zwykle zaprojektowane w taki sposób, by ułatwić najróżniejsze sposoby wykończenia brzegów basenu. Mamy więc dowolność aranżacji.

Prawidłowe użytkowanie basenu poliestrowego obejmuje właściwie dobranej chemii basenowej. Bardzo dobrze jest także zainwestować dodatkowo w zadaszenie lub plandekę. To pozwoli nam na zakrycie basenu i zminimalizowanie powstawania zanieczyszczeń.

Artykuł powstał przy współpracy z firmą WoodPool.

Fot. Shutterstock

comments icon0 komentarzy
0 komentarze
106 wyświetleń
bookmark icon

Napisz komentarz…

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *