Budowa

Baseny z włókna szklanego – co musisz o nich wiedzieć przed zakupem?

• Zakładki: 74


Na rynku dostępne są setki basenów ogrodowych, ale wiele takich basenów to rozwiązania mało trwałe, kosztowne albo czasochłonne pod względem montażu. Ciekawą alternatywą są gotowe baseny z włókna szklanego, które łączą najlepsze zalety tańszych basenów do ogrodu z korzyściami z posiadania tradycyjnego basenu. Co musisz o nich wiedzieć zanim zdecydujesz się na zakup?

Materiał wykonania

Baseny z włókna szklanego są trwałe i odporne na działanie ekstremalnych temperatur oraz promieniowania UV. Co więcej, zastosowana powłoka żelkotowa sprawia, że powierzchnia basenu jest gładka i przyjemna w dotyku, a jednocześnie ma wysoki połysk. Dla dodatkowego bezpieczeństwa całość jest pokryta żywicami barierowymi, które tworzą wodoszczelną membranę, dzięki czemu nie ma ryzyka przenikania wody w struktury materiału. Aby jeszcze mocniej zabezpieczyć konstrukcję, producenci basenów i zadaszeń stosują poprzeczne i pionowe wzmocnienia.

Miejsce montażu

Planowanie budowy poliestrowego basenu z włókna szklanego trzeba zacząć od wyboru miejsca na basen. Takie miejsce dla Twojego komfortu powinno być dobrze nasłonecznione i osłonięte od wiatru. Warto zaplanować też miejsce na pomieszczenie techniczne dla urządzeń filtrujących i doprowadzenie zasilania energii elektrycznej niezbędnej do pracy pompy basenowej, ale też choćby oświetlenia. Do montażu najlepiej zatrudnić profesjonalną firmę, która ekspresowo i przede wszystkim prawidłowo zamontuje basen. W ten sposób zyskamy pewność, że nie ma ryzyka usterki.

Artykuł powstał przy współpracy z firmą Wood Pool – producent basenów i zadaszeń.

Fot. Shutterstock

comments icon0 komentarzy
0 komentarze
74 wyświetlenia
bookmark icon

Napisz komentarz…

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *