Budowa

Bramy samonośne – idealne do zadań specjalnych

• Zakładki: 78


Bramy samonośne to ciekawa i nowoczesna alternatywa do bram skrzydłowych. Znajdują swoje zastosowanie szczególnie tam, gdzie jest mało miejsca na montaż tradycyjnej bramy. Jeśli Twoja działka ma stromy bądź krótki podjazd, brama samonośna będzie dla Ciebie idealnym rozwiązaniem. Dobierz atrakcyjną kolorystykę i rodzaj bramy do stylu w jakim utrzymana jest posesja. Brama, która tworzy spójną, aranżacyjną całość z architekturą otoczenia, podniesie estetykę każdej działki.

Brama samonośna – to warto wiedzieć!

Bramy samonośne określa się również jako bramy samonośne przesuwne. To nowoczesne i bardzo kompaktowe rozwiązanie, które szczególnie przypadnie do gustu właścicielom mniejszych działek. Skrzydło bramy samonośne nie zajmuje dużo miejsca, bo otwiera się na bok po szynie. Inaczej jest w przypadku bramy tradycyjnej, w której skrzydło otwiera się na zewnątrz lub do wewnątrz działki. Szyna założona jest w belce dolnej bramy, a nie tak ja w przypadku zwykłej wersji przesuwnej pod powierzchnią ziemi.

Dlaczego warto założyć bramę samonośną?

Przy bramie samonośnej można postawić samochód nawet w bardzo bliskiej odległości bez obawy o jego uszkodzenie. Oprócz ekonomii miejsca ten rodzaj bramy oferuje też komfortowe użytkowanie w każdych warunkach. Cały mechanizm umieszczony jest nad ziemią, dlatego otwieraniu i zamykaniu bramy nie przeszkadzają zalegające na ziemi liście czy śnieg. Zaoszczędzisz więc także sporo czasu, który wykorzystasz np. do innych prac na działce. Bramy samonośne wyglądają oryginalnie i podnoszą prestiż całej posesji. 

Artykuł powstał przy współpracy z firmą Hi Motions.

Fot. Shutterstock

comments icon0 komentarzy
0 komentarze
65 wyświetleń
bookmark icon

Napisz komentarz…

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *