Łazienka

Deszczownica do wanny – jak ją wybrać i dlaczego warto? Odpowiadają eksperci z firmy Sanitbuy

• Zakładki: 46


Jeśli zastanawiasz się, czy deszczownica do wanny to dobry pomysł, od razu odpowiadamy, że tak! Nie tylko zapewnia relaksującą kąpiel po ciężkim dniu pracy lub zawsze wtedy, gdy tego potrzebujesz, ale i pozwala na oszczędzanie wody, dzięki zastosowaniu najnowocześniejszych technologii. Poznaj zalety tego rozwiązania i dowiedz się, jak wybrać deszczownicę pasującą do twojej łazienki.

Jeśli delikatny wiosenny deszcz, padający na twoją głowę, odbierasz jako coś kojącego, czując, że z każdą kroplą wszelkie blokady w twoim ciele puszczają, będziesz zachwycony deszczownicą do wanny. Woda z deszczownicy płynie delikatnie i płynnie. Masz jednak możliwość zmiany ciśnienia wody w razie potrzeby, np. wtedy, gdy potrzebujesz pobudzenia, a nie ukojenia. 

Deszczownica do wanny – jak wybrać?

Jeśli nie chcesz zalać łazienki, szukaj deszczownicy o średniej wielkości, najlepiej z regulowaną wysokością i kątem nachylenia strumienia. Gwarantem prawidłowego korzystania z deszczownicy do wanny jest jej odpowiednie zamontowanie.  Możesz sięgnąć zarówno pod deszczownicę podtynkową, nadtynkową, jak i sufitową. Pierwszy typ nie zaburza wystroju wnętrza, dlatego, że wszystkie elementy zabudowane są w ścianie. Minusem rozwiązania jest konieczność zniszczenia ściany w przypadku ewentualnej awarii. Drugi typ nie wymaga ingerencji w ścianę, jest prosty w montażu, ale zajmuje więcej miejsca niż wersja podtynkowa. Coś za coś. Deszczownicę sufitową montuje się bezpośrednio do sufitu lub podsufitki.  Deszczownica do wanny nie jest zabudowaną konstrukcją, więc jeśli obawiasz się, że po każdej kąpieli będziesz walczyć z powodzią, rozważ montaż parawanu do wanny. W przypadku wanny wolno stojącej warto porzucić pomysł montażu deszczownicy. 

Na co jeszcze zwrócić uwagę przed zakupem deszczownicy do wanny?

Wybierając deszczownicę do wanny, zwróć uwagę na jej kształt – masz do wyboru modele okrągłe i kwadratowe – a także rodzaj materiału, z jakiego została wykonana. Najlepsza będzie wersja z mosiądzu. Jeśli chcesz podwyższyć standard kąpieli, rozważ zakup deszczownicy wyposażonej w termostat. 

Deszczownica do wanny – zalety 

Deszczownice posiadają wiele dysz, które równomiernie rozprowadzają wodę po całym ciele, sprawiając, że kąpiel staje się prawdziwą przyjemnością. Twój własny deszcz będzie „padać” zarówno na głowę, jak i ciało, sprawiając, że poczujesz się przyjemnie zrelaksowany. Nie musisz wykonywać żadnych ruchów. Wystarczy, że staniesz pod deszczownicą i ją włączysz. 

Estetyczny wygląd

Jeśli chcesz, aby twoja łazienka wyglądała nowocześnie i bardziej elegancko, koniecznie zdecyduj się na deszczownicę do wanny. Możliwość wyboru kształtu i rozmiaru pozwala dopasować sprzęt do różnych stylów aranżacji wnętrza. W droższych modelach znajdziesz zaawansowane funkcje, takie jak oświetlenie LED, ustawienia natrysku, odświeżający masaż.

Łatwe do czyszczenia

Deszczownica do wanny to sprzęt, który łatwo utrzymać w czystości. W większości przypadków wystarczy przetrzeć ją miękką ściereczką. Jeśli masz w domu twardą wodę, co jakiś czas trzeba będzie zastosować odkamieniacz, by nie dopuścić do zapchania dysz. 

Oszczędzanie wody

Jako że woda spada bezpośrednio i równomiernie na całe ciało w tym samym czasie, prysznic zajmuje mniej czasu. Mniejsze zużycie wody to mniejsze rachunki za nią. 

Relaksująca kąpiel

Deszczownica do wanny pozwala ukoić mięśnie, oczyścić skórę i zrewitalizować ciało. Jeśli chcesz w pełni wykorzystać hydroterapię, rozważ zainstalowanie wielofunkcyjnej deszczownicy.

comments icon0 komentarzy
0 komentarze
154 wyświetlenia
bookmark icon

Napisz komentarz…

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *