Projekt domu pod potrzeby osoby niepełnosprawnej

Zanim zdecydujesz się na budowę domu, pamiętaj o kompleksowym projekcie. Dowiedz się, jak w tej kwestii radzili sobie inni użytkownicy forum i przedyskutuj swoje pomysły.
Elżbiera

Projekt domu pod potrzeby osoby niepełnosprawnej

Post autor: Elżbiera »

Mam takie nietypowe pytanie. Otóż musimy zmodernizować nasz dom - w trakcie jego budowy kilka lat temu nie przypuszczałam, że za jakiś czas trzeba będzie go przystosować do potrzeb osoby niepełnosprawnej. I tu mam pytanie, jaki może być koszt takiego projektu i całej modernizacji? Wiem, że częściowo sprzęt rehabilitacyjny możemy wypożyczyć z https://strefa-zdrowia.com.pl ale na pewno niektóre przedmioty trzeba będzie kupić.
eaś

Re: Projekt domu pod potrzeby osoby niepełnosprawnej

Post autor: eaś »

Oj, wydaje mi się, że każdy projekt można tak przystosować. Taki https://www.mgprojekt.com.pl/doskonaly-2-c również, o ile dobrze zdecydujemy się na rozmieszczenie mebli. Można zawsze też zamontować zewnętrzną windę. W środku byłaby wygodniejsza, ale niestety, często jest problem z ich montażem, bo zajmuje dużo miejsca.
Bejssy

Re: Projekt domu pod potrzeby osoby niepełnosprawnej

Post autor: Bejssy »

Ja też szukałem projektu domu dostosowanego do potrzeb osoby niepełnosprawnej i w tym wypadku myślę, że kluczem do sukcesu okazało się wynajęcie sprawdzonych architektów. W realizacji planu pomogła Archi Bia pracownia architektoniczna w Białymstoku Spisali się świetnie i pamiętali o uwzględnieniu w projekcie wszystkiego, co potrzebne dla osoby poruszającej się na wózku inwalidzkim. Na uznanie zasługuje przede wszystkim funkcjonalne rozplanowanie pomieszczeń, przestronnego korytarza i odpowiedniej szerokości drzwi, przez które bez problemu żona przejeżdża. Jestem bardzo zadowolony z tej współpracy i każdemu ich polecam.
wikim

Re: Projekt domu pod potrzeby osoby niepełnosprawnej

Post autor: wikim »

Moja żona jeździ na wózku, dlatego wiem, o czym mówisz. Faktycznie taki projekt nieco różni się od zwykłych. Nasz wykonał pan arch. Blazy https://blazy.com.pl/galeria.php?id=8 z Tarnowskich Gór. On zrobił projekt całego budynku wraz z projektem i aranżacją wnętrza. Miał więc naprawdę duże zlecenie, do którego podszedł profesjonalnie. Spisał się doskonale, jesteśmy zadowoleni z jakości jego usług. Dom jest funkcjonalny, mi się dobrze z niego korzysta, żonie również, a to jest najważniejsze.
ODPOWIEDZ