Budowa

Jak dbać o automatyczną bramę garażową o każdej porze roku?

• Zakładki: 56


Brama garażowa z napędem to jeden z tych elementów wyposażenia domu, które w znaczący sposób zwiększają komfort życia jego mieszkańców. Możliwość sterowania bramą przy pomocy pilota, lub nawet aplikacji jest niezwykle wygodne. W dużym stopniu zwiększa też bezpieczeństwo domowników, ponieważ minimalizuje ryzyko pozostawienia bramy otwartej, a w przypadku sterowania zdalnego sterowania bramą umożliwia kontrolę statusu otwarcia. Jednak żeby brama garażowa służyła nam przez długi czas, konieczna jest jej odpowiednia konserwacja i przestrzeganie pewnych zasad użytkowania. W taki sposób zminimalizujemy ryzyko awarii i przedłużymy żywotność elementów napędu do bramy garażowej

Zadbaj o bramę garażową już na etapie montażu!

Troska o naszą bramą garażową rozpoczyna się wraz z momentem montażu. Zanim przystąpimy do zainstalowania bramy garażowej wraz z napędem, należy dokładnie oczyścić miejsce montażu, a także otoczenie. Dzięki temu unikniemy przedostania się do urządzenia zabrudzeń, kurzu, czy drobinek piasku, mogących doprowadzić do uszkodzenia mechanizmu. Bardzo ważne jest także utrzymanie w czystości prowadnic sufitowych. 

Wybierz napęd do bramy wysokiej jakości

Jeżeli chcesz właściwie zadbać o swoją bramę garażową, warto pomyśleć o tym już z momencie wyboru automatyki do bramy. Na rynku dostępnych jest wiele modeli napędów do bram. Wybierając urządzenie warto zwrócić uwagę na jej parametry i dopasować ją do naszych oczekiwań, wagi bramy (zazwyczaj producent podaje taką informację), a także częstotliwości otwierania (inne napędy stosuje się do użytku w domach jednorodzinnych, a inne w budynkach biurowych, lub wielorodzinnych). Ważna jest też jakość wykonania podzespołów napędu bramy garażowej – tanie urządzenia, często wyposażone są w komponenty niskiej jakości, co wiąże się z częstymi naprawami i szybszym zużyciem. Wybierając napęd do bramy garażowej warto zwrócić uwagę na ofertę marki Beninca, która od wielu lat jest europejskim liderem w tej branży. 

Regularne czyszczenie bramy garażowej i serwisowanie

Nawet najlepszy napęd i brama garażowa wymagają regularnej konserwacji. Kluczowe w dbaniu o bramę garażową są dwie kwestie – regularne czyszczenie bramy i sezonowe serwisy przeprowadzane przez fachowców. Żadnej z tych kwestii nie można bagatelizować, ponieważ mogłoby to doprowadzić do poważnej awarii bramy!

Artykuł powstał przy współpracą z firmą Beninca

Foto: Shutterstock

comments icon0 komentarzy
0 komentarze
103 wyświetlenia
bookmark icon

Napisz komentarz…

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *