Budowa

Jak przygotować metalową powierzchnię do malowania?

• Zakładki: 79


Metalowe elementy konstrukcyjne, meble, czy części ogrodzenia doceniane są za swoją wyjątkową trwałość. Trzeba jednak pamiętać, że czynniki atmosferyczne mogą przyczyniać się do niszczenia metalu. Oczywiście największym wrogiem metalowych powierzchni jest korozja. Czynnikiem zwiększającym powstanie korozji jest wilgoć i opady atmosferyczne. Ryzyko korodowania zwiększa także źle zabezpieczona powierzchnia metalu. Dlatego w przypadku elementów narażonych na działanie czynników zewnętrznych ważne jest, aby systematycznie odnawiać powłoki. Ochronę zwiększa także dobre wykonanie powłoki malarskiej i odpowiednie przygotowanie podłoża. Dowiedz się, w jaki sposób przygotować metalową powierzchnię przed malowaniem, żeby zwiększyć przyczepność powłoki malarskiej. 

Przed malowaniem zastosuj preparat odtłuszczający!

Choć wiele osób ignoruje tę kwestię, to dobre przygotowanie powierzchni jest bardzo ważne. Jeżeli nie dopilnujemy tej kwestii i pominiemy jeden z kroków, lub wykonamy go niedokładnie, to musimy liczyć się z tym, że wykonana powłoka malarska nie będzie odpowiednio trwała. Omówmy po kolei wszystkie kroki, jakie należy wykonać przed malowaniem metalowej powierzchni. 

W pierwszym kroku należy dokładnie umyć powierzchnię, którą zamierzamy pomalować. Jest to szczególnie ważne w przypadku elementów zewnętrznych. Do tego celu najlepiej wybrać preparat odtłuszczający Anvi-Clean. Preparat ten zawiera nietoksyczne środki myjące, które pozwalają skutecznie pozbyć się różnego rodzaju zanieczyszczeń – kurzu, zabrudzeń organicznych, porostów, tłustych zabrudzeń z sadzy i pyłów. Preparat odtłuszczający należy rozcieńczyć z wodą, po tym jest już gotowy do stosowania. Odtłuszczacz Anvi-Clean można stosować w atomizerze, lub nanosić za pomocą gąbki lub szmatki. 

Jak przygotować do malowania skorodowaną powierzchnię? 

Czasami nie mamy wpływu na wcześniejsze zabiegi konserwacyjne przeprowadzane na danej powierzchni – np. gdy kupujemy nieruchomość z rynku wtórnego. Wówczas powierzchnie metalowe mogą być silnie skorodowane, a pozbycie się niektórych ognisk może być wręcz niemożliwe. Wówczas warto zastosować farbę reaktywną Anvi-Corr. Bardzo dobrze zabezpiecza przed korozją w przyszłości, a także hamuje rozwój obecnych już ognisk korozji. Zastosowanie farby Anvi-Corr zalecane jest do wykonania podkładu, szczególnie w przypadku malowania ogrodzeń, balustrad, poręczy schodów. 

Tak przygotowana powierzchnia i przestrzeganie zaleceń producenta farby zapewni trwałą i solidną powłokę! 

Foto: Shutterstock

comments icon0 komentarzy
0 komentarze
71 wyświetleń
bookmark icon

Napisz komentarz…

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *