Budowa

Jak wykonać renowację ogrodzenia metalowego po zimie?

• Zakładki: 298


Warunki atmosferyczne panujące w zimowe miesiące potrafią mieć bardzo negatywny wpływ na elementy metalowe znajdujące się na zewnątrz. Opady deszczu, śniegu, niskie temperatury i wysoka wilgotność mogą w znacznym stopniu wpłynąć nie tylko na powierzchnię farby, ale poprzez pęknięcia w niej, przedostać się na metalową powierzchnię i przyczynić się do rozwoju korozji. Właśnie dlatego wiosną warto wykonać dokładny przegląd bramy, ogrodzenia, a także pozostałych metalowych elementów znajdujących się w otoczeniu domu. Gdy temperatury wzrosną, dobrze jest wykorzystać słoneczny dzień na wykonanie prac związanych z renowacją ogrodzenia i bramy wjazdowej. Jak je wykonać, aby skutecznie zabezpieczyć metalowe elementy? Oto krótki, praktyczny poradnik. 

Dokładnie oczyszczamy metalowe ogrodzenie 

W pierwszym kroku należy bardzo skrupulatnie oczyścić metalowe powierzchnie. Po zimie mogą być one pokryte warstwą kurzu, pyłów i innych zanieczyszczeń. Jeżeli ogrodzenie było już wcześniej malowane, to pozbywamy się wszystkich powłok, tak, aby pozostał wyłącznie metal. Taki zabieg zwiększy przyczepność nowej farby. Podczas takiego czyszczenia pozbędziemy się także wszelkich ognisk korozji. Bardzo ważne, by nie ominąć żadnego z nich – nawet niewielkie pozostawione ognisko korozji, może rozwinąć się pod powierzchnią farby i spowodować duże zniszczenia. Gdy już usuniemy zabrudzenia i resztki starej farby, warto zastosować preparat odtłuszczający Anvi-Clean. Aktywne składniki zawarte w preparacie odtłuszczającym skutecznie rozpuszczają tłuste zabrudzenia, osady mineralne oraz sadzę i zanieczyszczenia przemysłowe. Anvi-Clean jest bezpieczny dla czyszczonych powierzchni i jednocześnie skuteczny. Teraz możemy przejść do kolejnego etapu. 

Malowanie ogrodzenia metalowego

Ostatnim krokiem w procesie renowacji ogrodzenia metalowego jest malowanie. Bardzo ważne, by wybrać do tego celu produkt wysokiej jakości, odporny na czynniki atmosferyczne. Doskonale sprawdzi się farba poliwinylowa Anvi-Dach. Może być ona stosowana na różnego rodzaju powierzchniach metalowych, również blachach ocynkowanych. Charakteryzuje się doskonałą przyczepnością do podłoża i trwałością. Jej dużą zaletą jest to, że nie wymaga zastosowania preparatu gruntującego. Dzięki pigmentom antykorozyjnym metalowa powierzchnia jest chroniona przed niszczeniem i zwiększa ich żywotność – nawet gdy są narażone na trudne warunki atmosferyczne. Co ważne, farba dostępna jest w palecie kolorystycznej RAL, więc możesz perfekcyjnie ją dopasować do otoczenia! 

Fot: Shutterstock

comments icon0 komentarzy
0 komentarze
268 wyświetleń
bookmark icon

Napisz komentarz…

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *