Budowa

Jakie bramy i furtki są najlepsze?

• Zakładki: 80


Dzięki bramie i furtce ogrodzenie staje się kompletne. Pozwala bowiem bez problemu przemieszczać się poza teren posesji, w sposób bezpieczny. Dobrze wykonane ogrodzenie to przede wszystkim bezpieczeństwo, ale nie tylko. Jakie bramy i furtki wybrać wykonując ogrodzenie?

Jaką bramę i furtkę wybrać?

Pytanie proste, ale czy na pewno? Wybierając elementy ogrodzenia warto patrzeć na nie całościowo, aby zarówno poszczególne przęsła, jak i brama czy furtka były stylistycznie spójne, ponieważ wpływa to w dużym stopniu na estetyczny wygląd całości.

Decydując się na bramę do wyboru są zarówno rozwiązania klasyczne, czyli skrzydłowe, a także przesuwne – a każde z nich mogą być otwierane tradycyjnie, jak i automatycznie. Jakie rozwiązanie sprawdzi się lepiej? Wszystko zależy od indywidualnych preferencji, a w przypadku bramy przesuwnej również kształtu posesji. Drugie rozwiązanie, mimo że cieszy się sporą popularnością, potrzebuje odpowiedniej ilości miejsca, aby możliwe było odpowiednie otwarcie.

Osobno czy w zestawie?

Bramy panelowe kupić można osobno lub w wygodnych kompletach razem z furtką. W tym drugim przypadku zadanie jest zdecydowanie łatwiejsze, jeden wydatek, ale zyskujemy komplet – bramę panelową i furtkę, które będą do siebie dopasowane. To duże ułatwienie, jednak zarówno decydując się na zestaw, jak i osobny zakup koniecznie zwrócić uwagę trzeba na jakość wykonania. Bramy i furtki to spory wydatek, dlatego jakość i materiał wykonania powinny być jednym z kluczowych czynników w procesie decyzyjnym.

Fot. Shutterstock

comments icon0 komentarzy
0 komentarze
113 wyświetleń
bookmark icon

Napisz komentarz…

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *