Budowa

Jakie są zalety domów prefabrykowanych? Czy to dobra inwestycja?

• Zakładki: 74


Wraz z inflacją i światowym kryzysem ceny większości produktów poszybowały do góry. Podwyżki cen nie ominęły także branży budowlanej. Do tego doszły problemy z dostępnością niektórych produktów, co znacznie utrudnia realizację projektów. Na trudności z terminowym ukończeniem budowy nakładają się również kłopoty z dostępnością specjalistów i ekip budowlanych. Czy w związku z tym należy tymczasowo porzucić marzenia o własnych czterech kątach i przeczekać tę sytuację, czy może pogodzić się ze znacznym wzrostem kosztów, a także wydłużeniem czasu prac? Niekoniecznie. Firma Budmater przygotowała dla swoich klientów wyjątkowe rozwiązanie, które pozwala na zbudowanie domu szybko, bez narażania budżetu inwestora na zbyt duże koszty. Dowiedzcie czym charakteryzują się domy prefabrykowane i dlaczego decydować się na taką metodę budowy. 

Czym charakteryzują się domy prefabrykowane?

Budowa domu jest procesem, na który składają się poszczególne prace i czynności. W większości przypadków przejście do kolejnego etapu, wymaga wykonania wcześniejszych prac w określonym porządku. Dom stworzony z prefabrykatów betonowych pozwala skrócić ten czas poszczególnych etapów do minimum. Związane jest to ze zmniejszeniem liczby niezbędnych fachowców, a także rozwiązaniami technologicznymi, które np. nie wymagają czasu na schnięcie betonu, lub wylewek. 

Do wykonania domu prefabrykowanego wykorzystywane są nowoczesne rozwiązania. Najczęściej stosuje się prefabrykaty wykonane z wysokiej klasy betonu i keramzytu. Prefabrykaty, z których powstaje dom odznaczają się wysoką energooszczędnością oraz trwałością. Zdecydowanie nie mają nic wspólnego z budownictwem lat 70. XX wieku – teraz najważniejsza jest jakość! Budowa domu prefabrykowanego obejmuje projekt, dobór odpowiednich prefabrykatów, a także ich dostarczenie i montaż. 

Ile trwa wybudowanie domu prefabrykowanego?

Przy pomocy prefabrykatów betonowych możliwe jest wybudowanie praktycznie całego domu. Nowoczesne elementy prefabrykowane umożliwiają realizację oryginalnych projektów, zarówno domów w klasycznym stylu, jak i innowacyjnych inwestycji. Tradycyjne ściany z pustaków zostają zastąpione ścianami prefabrykowanymi, wewnątrz budynku można zastosować gotowe ścianki działowe. Prefabrykaty stosuje się także w przypadku stropów, schodów, a także balkonów. W efekcie dom w stanie surowym bez dachu gotowy jest już w trzy miesiące. To ogromna oszczędność casu, a co za tym idzie – pieniędzy. 

Foto: Shutterstock

comments icon0 komentarzy
0 komentarze
54 wyświetlenia
bookmark icon

Napisz komentarz…

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *