Ogród i Balkon

Niezwykle konstrukcje ogrodowe

• Zakładki: 28


Ogród wcale nie musi być płaski i nudny. Rozmaitość dostępnych roślin ogrodowych pozwala na tworzenie wyjątkowych kompozycji i zaaranżowane wspaniałej przestrzeni wypoczynkowej. Nie wszystkie rośliny rosną także blisko ziemi. Wykorzystanie roślin płonących, krzewów, wysokich traw, czy drzew powoduje, że ogród będzie zachwycał nuta tajemniczości. Co zrobić, żeby do ogrodu wprowadzić konstrukcję, które jeszcze bardziej urozmaica przestrzeń?

Pnąc się do słońca

Rośliny pnące są niewątpliwym urozmaiceniem każdego ogrodu. Pozwalają na tworzenie świetnych kompozycji, ale muszą mieć stabilną podporę, która pozwoli im piać się do słońca. Pergola metalowa to konstrukcja złożona z filarów i rozpostartej pomiędzy nimi prowadnicy, po której rośliny mogą się skutecznie wspinać. Pozwala to na wprowadzenie do ogrodu jednorocznych roślin kwitnących lub egzotycznych owoców takich jak tykwa, która nie tylko pięknie kwitnie, ale także wspaniałe owocuje. Inną możliwością jest wykorzystanie pergoli do obsadzenia ogrodu wieloletnim pnączami, takimi jak pięknie pachnący wiciokrzew, który latem posypany jest drobnymi kwiatami lub stanowi podstawę do hodowli winogron. Winorośl to roślina wieloletnia, tworząca gęstą ścianę z liści, a przy odpowiednich warunkach podłoża i nasłonecznienia dodatkowo będzie regularnie obdarzać kiściami pysznych owoców. Pergola metalowa ma przewagę nad podobnymi konstrukcjami wykonanymi z drewna lub bambusa z uwagi na swoją trwałość. Naturalne materiały pod wpływem warunków atmosferycznych z czasem butwieją i mogą ulec destrukcji.

Decydując się na metalową pergolę, warto wybrać produkt sprawdzonej firmy. Zyskujemy dzięki temu gwarancję jakość i trwałość i użytych materiałów, a pergola będzie ozdobą naszego ogrodu przez lata.

Artykuł powstał przy współpracy z firmą Stal producent ogrodzeń.

Fot. Shutterstock

comments icon0 komentarzy
0 komentarze
59 wyświetleń
bookmark icon

Napisz komentarz…

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *