Ogród i Balkon

Odnawiamy metalowe krzesła ogrodowe – poradnik

• Zakładki: 46


Ogród to idealne miejsce, aby spędzać w nim letnie wieczory, a także leniwe weekendy w upalne miesiące. Żeby Twój ogród był miejscem, w którym z przyjemnością spędza się czas, warto pomyśleć o zaaranżowaniu przytulnego zakątka. Oczywiście obowiązkowym elementem są meble – krzesła i stolik, przy których zarówno napijesz się kawy, jak i zjesz posiłek z najbliższymi. Gdzieś w kącie ogrodu stoją stare metalowe krzesła ogrodowe i stolik? Nie wyrzucaj ich – wystarczy chwila pracy, by odzyskały blask i zyskały nowy charakter!

Jak przygotować metalowe krzesła ogrodowe do renowacji? 

Pierwszym etapem renowacji metalowych krzeseł ogrodowych jest ich dokładne oczyszczenie. Trzeba całkowicie pozbyć się starej farby. Jeżeli na krześle pojawiły się plamy z rdzy, to również je usuwamy. Najlepiej do tej czynności sprawdzi się metalowa szczotka, wiertarka ze specjalną nakładką, lub papier ścierny. Po dokładnym oczyszczeniu metalowych krzeseł myjemy je przy użyciu preparatu odtłuszczającego i dokładnie osuszamy. 

Malujemy metalowe krzesła ogrodowe

Gdy krzesła są dokładnie oczyszczone ze starej farby, a także osadów i pyłu, możemy przystąpić do następnego kroku, czyli do malowania krzeseł. Zanim chwycisz za pędzel, trzeba wybrać odpowiednią farbę. Naszym faworytem jest farba antykorozyjna poliwinylowa. Charakteryzuje się ona dużą trwałością i odpornością na działanie czynników atmosferycznych, co w przypadku mebli ogrodowych ma kluczowe znaczenie. Farba chroni metalową powierzchnię mebli przed działaniem przez rdzę, nie blaknie i nie pęka pod wpływem promieni słonecznych, nie groźne jej nawet kwaśne deszcze! Warto wybrać farbę antykorozyjną, która łączy w sobie cechy farby nawierzchniowej i podkładu. Wówczas renowacja krzeseł metalowych pójdzie znacznie szybciej. Zaletą farby antykorozyjnej poliwinylowej jest szeroki wybór kolorów, więc możesz zrealizować swoje nawet najbardziej szalone wizje. 

Malowanie metalowych krzeseł ogrodowych można wykonać przy pomocy wałka i pędzla. W zależności od ilości i wielkości detali dekoracyjnych przygotuj pędzle różnej wielkości i kształtu. Pamiętaj aby malować w pogodny dzień, lecz powierzchnia nie może być nagrzana.  

Odnowione krzesła będą piękną ozdobą ogrodu – możesz dodać kolorowe poduszki dla większej wygody. Efekt gwarantowany!

Foto: Shutterstock

comments icon0 komentarzy
0 komentarze
72 wyświetlenia
bookmark icon

Napisz komentarz…

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *