Ogród i Balkon

Ogrodzenie z siatki – niezbędne akcesoria

• Zakładki: 30


Siatka powlekana warstwą PCV lub w wersji ocynkowanej to najszybszy i zarazem najtańszy sposób na ogrodzenie posesji. Jest nie tylko trwała, ale i łatwa w montażu, dlatego też cieszy się niesłabnącą popularnością. Aby w pełni cieszyć się jej funkcjonalnością, musisz odpowiednio dobrać akcesoria. Dowiedz się, czego będziesz potrzebować i na co zwrócić uwagę.

Jak wybrać odpowiednie akcesoria do ogrodzenia z siatki?

Wybór akcesoriów będziesz zależeć od tego, na jaki rodzaj siatki się zdecydowałeś i z czego zostały wykonane słupki. Aby połączyć metalową siatkę ze słupkami, będziesz potrzebować obejm montażowych. Do jej naciągnięcia potrzebne będą napinacze, druty naciągowe, a także opaski lub śruby mocujące, by połączyć drut z napinaczami. Przyda się również pręt napinający i drut wiązałkowy. Słupki narożne będą wymagać podpór oraz przegubów łączących.  Do montażu siatki z tworzywa sztucznego będziesz potrzebować specjalnych klipsów lub zacisków. Kolejnym ważnym czynnikiem jest to, czy ogrodzenie będzie miało drzwi lub furtkę. Jeśli tak, to trzeba będzie kupić odpowiednie zawiasy i zamki. 

Jak zapobiec uszkodzeniom ogrodzenia z siatki?

Aby zapobiec uszkodzeniom ogrodzenia z siatki, należy wykonać podmurówkę betonową. Jest ona łącznikiem między gruntem a płotem. Możesz zdecydować się na gotowy produkt, uwalniając się od czasochłonnego szalowania, zbrojenia i betonowania. Podmurówka betonowa, mająca formę betonowej deski prefabrykowanej, doskonale sprawdza się przy ogrodzeniach siatkowych oraz panelowych. Chroni ogrodzenie przed trudnymi warunkami atmosferycznymi, jak skrajne temperatury, wiatr czy mokry grunt po intensywnych opadach lub w czasie roztopów.

Artykuł powstał przy współpracy z firmą STAL – https://tanidrut.com/pl/

comments icon0 komentarzy
0 komentarze
28 wyświetleń
bookmark icon

Napisz komentarz…

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *