Budowa

Słupki ogrodzeniowe – prosty montaż i mocna konstrukcja

• Zakładki: 55


Wybór odpowiedniego ogrodzenia ma niewątpliwie duże znaczenie. Coraz więcej osób decyduje się na siatkę ogrodzeniową. Jednak, aby można ją było zamontować, trzeba postawić na słupki ogrodzeniowe. Czas na ich temat dowiedzieć się więcej.

Słupki ogrodzeniowe – co warto wiedzieć?

Słupki ogrodzeniowe pełnią bardzo ważną rolę, zapewniają stabilizację całego ogrodzenia. Trzeba więc wybrać modele, które są trwałe i mocne. Najlepiej aby były wykonane z masywnych i trwałych materiałów. Doskonale sprawdzi się choćby model ocynkowany, który wykazuje nie tylko odporność na uszkodzenia mechaniczne, ale też na korodowanie. Nawet po latach nie straci swoich właściwości. Dostępne są zarówno okrągłe słupki, jak i słupki prostokątne. Można także postawić na modele z drewna, przy czym należy zdawać sobie sprawę, że nie są już one tak mocne i do tego wszystkiego wymagają impregnacji. Poza słupkami należy jeszcze wybrać stabilne podstawy do słupków, które zapewnią większą stabilność. Warto jeszcze zwrócić uwagę na fakt, że słupki można dobrać pod kątem estetyki zarówno siatki, jak i całego domu. Te na bazie prostokąta prezentują się bardziej nowocześnie, natomiast okrągłe można uznać za w pełni ponadczasowe. 

Jak wybrać słupki ogrodzeniowe?

Wybór słupków ogrodzeniowych jest duży. My polecamy modele ocynkowane, które są niezwykle trwałe. Trzeba jeszcze pamiętać o wyborze średnicy. Najczęściej do wyboru jest taka o wymiarach 3-9 cm. Ważna jest także wysokość i tutaj najczęściej słupki mają wysokość 1,5 m, ale można też znaleźć wyższe nawet do 2,5 m. Długość słupka zależy nie tylko od samej wysokości siatki, ale też trzeba zwrócić uwagę na fakt, na jaką głębokość będziecie montować je w podłożu. 

Artykuł powstał przy współpracy z firmą Stal producentem ogrodzeń.    

Fot. Shutterstock   

comments icon0 komentarzy
0 komentarze
76 wyświetleń
bookmark icon

Napisz komentarz…

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *