Budowa

Strop filigran – najnowocześniejsze rozwiązanie w budownictwie

• Zakładki: 428


Zarówno w przypadku budynków mieszkalnych, jak i budynków użyteczności publicznej, jednym z najważniejszych elementów konstrukcyjnych obiektu jest strop. Dlatego właśnie warto postawić na nowoczesne rozwiązania, które łączą w sobie trwałość materiałów z lekkością konstrukcji. Jednym z takich rozwiązań są stropy filigran. Jeszcze do niedawna stropy filigran wykorzystywane były przede wszystkim w budownictwie użyteczności publicznej, jednak od pewnego czasu z takie rozwiązanie wykorzystywane jest także przy budowie budynków mieszkalnych jednorodzinnych. 

Czym wyróżnia się strop filigran?

Stopy filigran to jedna z odmian stropu żelbetowego. Tego rodzaju strop składa się z betonowej płyty zbrojonej siatką (ten element nazywany jest filigranem) i nadbetonu, w którym ułożone jest zbrojenie górne. Strop żelbetowy filigran dostępny jest w różnych wielkościach. Grubość stropów filigran wynosi zwykle 5-8 cm. Konstrukcja stropu filigran ułatwia połączenie płyty z betonem. 

Dlaczego warto wybrać strop filigran? Cechuje się on bardzo łatwym montażem, który można wykonać za pomocą dźwiga. Specyfika budowy stropu filigran daje także większe możliwości konstrukcyjne. Stropy filigran umożliwiają realizację nawet bardzo nietypowych projektów architektonicznych, a także budynków o bardzo dużej rozpiętości. 

Artykuł powstał przy współpracy z firmą BUDMATER

Foto: Schutterstock

comments icon0 komentarzy
0 komentarze
364 wyświetlenia
bookmark icon

Napisz komentarz…

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *