Budowa

Domy modułowe – szybki sposób na budowę domu marzeń

• Zakładki: 51


Nowoczesne budownictwo zyskuje coraz większe grono zwolenników. Popularnością cieszą się np. domy w technologii modułowej. Są one ergonomiczne, a czas ich budowy jest znacznie krótszy i trwa zaledwie kilka dni.

Czy możliwe jest wybudowanie domu w 7 dni?

Często się zdarza, że domy modułowe to domy w 7 dni, co sprawia, że budowa jest znacznie szybsza niż domów budowanych tradycyjnie. Możliwe jest to dzięki temu, że domy modułowe buduje się z gotowych elementów stanowiących większe fragmenty budynku, które wcześniej są przygotowywane na zamówienie. Na placu budowy wystarczy tylko połączyć je ze sobą. Taka technika budowy domu jest nie tylko znacznie szybsza, ale też tańsza. Domy modułowe są dodatkowo bardzo trwałe, a także energooszczędne. Charakteryzują się też większą precyzją wykonania budynku, mniejsze jest więc ryzyko błędów konstrukcyjnych. 

Domy modułowe najczęściej wykonane są z keramzytobetonu lub w technologii szkieletowej. Nowoczesne domy modułowe wyróżniają się ciekawą stylistyką, oryginalnym wyglądem, komfortem oraz funkcjonalnością. Techniką modułową można wybudować zarówno niewielki dom, jak i nieco większy np. piętrowy z tarasem czy garażem na kilka samochodów. Domy modułowe mają też tą zaletę, że można jest stawiać cały rok, warunki atmosferyczne są tu bowiem bez znaczenia i budowę można rozpocząć nawet w zimie. 

Zamawiając dom modułowy można wybierać z gotowych projektów lub poprosić o wykonanie indywidualnego projektu według własnych potrzeb i preferencji. Każdy etap budowy realizowany jest przez wyspecjalizowaną i doświadczoną ekipę, łącznie z nadzorem budowlanym i pracami porządkowymi. Dom modułowy to też dzięki zoptymalizowanej konstrukcji zewnętrznej, brak konieczności prac konserwacyjnych oraz praktycznie dowolny rozkład pomieszczeń.

Artykuł powstał przy współpracy z firmą Comfort House System – Producent i kompleksowy wykonawca całorocznych domów modułowych – https://domymodulowe.info/

Fot. Shutterstock

comments icon0 komentarzy
0 komentarze
40 wyświetleń
bookmark icon

Napisz komentarz…

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *