Ogrodzenie

Jak wybrać odpowiednie zawiasy do bramy skrzydłowej? Podpowiadają eksperci z Hi Motions

• Zakładki: 311


Zawiasy są ważnym elementem każdej bramy. Ich wybór może mieć wpływ na bezpieczeństwo, trwałość i wygląd bramy. Wybierając zawiasy do bram skrzydłowych, trzeba wziąć pod uwagę kilka czynników, takich jak: rodzaj materiału, który ma być użyty do produkcji bramy, jej rozmiar i ciężar oraz sposób otwierania. Ważne jest również to, aby zawiasy były trwałe i łatwe w montażu. 

Jak wybrać odpowiednie zawiasy do bramy skrzydłowej?

Zawiasy górne, łożyskowane, z mocowaniem okrągłym? Wybierając zawiasy do bramy skrzydłowej, trzeba upewnić się, że są one dopasowane do jej konstrukcji. Muszą poradzić sobie z ciężarem bramy, rozmiarem skrzydła i sposobem otwierania – jedne bramy otwierają się na zewnątrz, a inne do wewnątrz. Zawiasy skrzydłowe powinny być wykonane z najlepszej jakości materiałów, które znakomicie radzą sobie ze zmiennymi warunkami atmosferycznymi. Zawiasy muszą być dostosowane do pracy na zewnątrz, co w praktyce oznacza odporność na rdzę wytworzoną przez działanie deszczu, śniegu, mrozu i wysokiego nasłonecznienia. Dobre zawiasy skrzydłowe nie mogą zacinać się ani skrzypieć.  

Duży wybór zawiasów do bram skrzydłowych 

Zawiasy skrzydłowe  pozwalają na swobodne otwieranie i zamykanie bramy bez konieczności ciągłego trzymania jej w pozycji otwartej lub zamkniętej. Zapewniają bezpieczne i trwałe połączenie między skrzydłami bramy. Montaż zawiasów odbywa się przez przyspawanie, wmurowanie lub przykręcenie. Zawiasy do bram dwuskrzydłowych są dostępne w różnych stylach i kolorach, co pozwala dopasować je do istniejącego otoczenia. Na rynku można spotkać zawiasy z ozdobną kulką lub też kute modele z dekoracyjnymi elementami. 

comments icon0 komentarzy
0 komentarze
59 wyświetleń
bookmark icon

Napisz komentarz…

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *