Budowa

Jak ocieplić stary dom? Podpowiadają eksperci z firmy Pol-Pur

• Zakładki: 237


Jeśli chcesz znacznie poprawić funkcjonalność i komfort użytkowania starego domu, musisz zadbać o jego ocieplenie. Wybór metody i tym samym materiału termoizolacyjnego będzie zależeć od tego, jaki współczynnik przenikania ciepła przez ściany (U) chcesz osiągnąć. Warto dodać, że im niższy współczynnik, tym lepiej.  

W domach starego typu izolacja termiczna na ogół nie była stosowana. W praktyce oznacza to, że jesienią i zimą do wnętrza przedostaje się zimne powietrze z zewnątrz, a w miesiącach letnich powietrze ciepłe. Aby poradzić sobie z tym problemem, warto zdecydować się na ocieplenie elewacji pianą PUR. To znakomity sposób, by obniżyć rachunki za ogrzewanie, a latem cieszyć się przyjemnym chłodem we własnym domu. Co istotne, materiał może być zastosowany zarówno na zewnątrz, jak i wewnątrz. Piana poliuretanowa zwana pianą PUR może być aplikowana nawet w trudno dostępnych miejscach, narażonych na występowanie mostków termicznych. Znacząco poprawia kondycję energetyczną budynku.

Ocieplanie elewacji pianą PUR – jak to działa?

Piana poliuretanowa nakładana jest na powierzchnię wymagającą uszczelnienia metodą natryskową. Pod wpływem ciśnienia działającego na pistolet podczas wyrzutu piany płynne składniki mieszają się, zmieniając swoją konsystencję. Zwiększający swoją objętość – nawet do 100 razy – materiał wnika w szczeliny, blokując przepływ powietrza i wilgoci.  Piana PUR może być stosowana na wielu powierzchniach. Warunek jest taki, że muszą być suche. Z tego powodu ocieplanie elewacji pianą PUR realizowane jest w miesiącach letnich. Co istotne, aplikacja piany nie wiąże się z koniecznością wcześniejszego przygotowania dodatkowego podłoża. Pianę poliuretanową można wykorzystać zarówno do ocieplania ścian i dachów, jak i fundamentów. 

Zalety ocieplania starego domu pianą PUR

Piana poliuretanowa jest materiałem oddychającym, paroprzepuszczalnym. Po jej aplikacji zapomnisz, czym jest skraplanie się pary na ścianach i suficie. Nie nasiąka wodą, gwarantując znakomitą szczelność.  Materiał jest bezzapachowy, odpory na działanie grzybów i pleśni, antyalergiczny i niepylący.  Nie traci swoich właściwości przez cały okres funkcjonowania budynku.  Nie trzeba obawiać się, że któregoś dnia opadnie czy też nagle skurczy się, przestając chronić elewację przed ucieczką ciepła. Piana jest odporna na zniszczenia mechaniczne. Eliminuje powstawanie mostków termicznych, więc zarówno zimą, jak i latem w twoim domu będą panować optymalne dla danej pory roku warunki. Dodatkową zaletą jest dobra izolacja akustyczna. Osoby mieszkające na obszarach o dużym natężeniu ruchu szczególnie mocno docenią tę cechę wyjątkowej piany.

comments icon0 komentarzy
0 komentarze
33 wyświetlenia
bookmark icon

Napisz komentarz…

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *