Budowa

Malowanie dachu. Porady krok po kroku od stopkorozja.pl

• Zakładki: 70


Dach jest niezwykle istotnym elementem każdej budowli. Jego kluczową rolą jest ochrona przed czynnikami zewnętrznymi, a także izolacja termiczna. Budując dom, mamy nadzieję, że da nam schronienie na długie lata. Żeby dach również sprostał temu zadaniu, ważna jest systematyczna jego konserwacja i renowacja. Dziś wraz z pomocą specjalistów z portalu Stopkorozja.pl, przedstawimy Wam proces renowacji dachu wraz z jego malowaniem, co znacznie przedłuży jego żywotność. Z tego artykułu dowiesz się:

  • Dlaczego warto odnawiać dach?
  • Jak przygotować dach do malowania?
  • Jakich produktów do malowania dachu użyć?

Dlaczego warto malować dach? Jakie są najczęstsze zagrożenia?

Dach to element konstrukcyjny budynku najsilniej narażony na działanie czynników atmosferycznych. Opady deszczu, zanieczyszczenia powietrza, przymrozki oraz promieniowanie słoneczne są prawdziwą próbą wytrzymałości dla powierzchni dachu. Często stosuje się pokrycia dachowe wykonane z blachodachówki, która jest bardzo trwała, jednak należy o nią odpowiednio dbać. W przeciwnym razie może być narażona na działanie korozji. Rdza działa destrukcyjnie na metalowy dach, który z czasem przestanie spełniać swoją funkcję. Uszkodzenia dachu mogą powodować także wszelkiego rodzaju porosty i mchy, z czasem powstające na jego powierzchni. Dlatego ważne jest systematyczne mycie i malowanie dachu.

Jak przygotować dach do malowania?

Pierwszym krokiem, jaki należy wykonać w ramach przygotowywania dachu do odnowienia, jest dokładne czyszczenie. Należy usunąć z dachu, a także rynny wszelkie zanieczyszczenia – liście, gałązki, szyszki, a także większe kępki mchu. Następnym krokiem jest dokładne umycie dachu – w tym celu warto użyć myjki wysokociśnieniowej. Jeżeli silny strumień wody nie był wystarczający, to można dokładnie doczyścić silnie zabrudzone miejsca przy użyciu ostrej szczotki. Ważne, żeby przed malowaniem usunąć stare powłoki malarskie. W pozbyciu się łuszczącej się farby również pomoże nam ostra metalowa szczotka. Na koniec warto zastosować preparat odtłuszczający, który ostatecznie przygotuje powierzchnię dachu do następnego kroku, czyli do malowania.

Malowanie dachu – wybierz odpowiednią farbę

Jeżeli chcesz, aby efekt malowania był trwały, to ważne jest nie tylko dobre przygotowanie powierzchni, ale także dobór właściwych produktów. Do malowania dachu używamy wyłącznie farb do tego przeznaczonych – najlepszym wyborem będzie specjalistyczna farba antykorozyjna, która stanowi jednocześnie farbę podkładową i nawierzchniową. Stosując się do zaleceń producenta, sukces mamy gwarantowany!

comments icon0 komentarzy
0 komentarze
148 wyświetleń
bookmark icon

Napisz komentarz…

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *