Kuchnia

Jak znaleźć dobre garnki na indukcję? Podpowiadają specjaliści z firmy Gerlach

• Zakładki: 42


Kuchenki indukcyjne cieszą się dużą popularnością wśród konsumentów ze względu na oszczędność energii i skrócenie czasu przygotowywania posiłków. Aby jednak móc cieszyć się z ich użytkowania, należy wybrać odpowiedni zestaw garnków. Niestety nie każdy materiał współpracuje z tym rodzajem płyty grzewczej.

Jak działa płyta indukcyjna?

Indukcja to inaczej elektromagnetyzm. Ogrzewanie indukcyjne działa poprzez wzbudzanie atomów żelaza w naczyniach. Przez miedziane zwoje, znajdujące się pod płytą ceramiką, przepływa zmienny prąd elektryczny, wytwarzając pole magnetyczne. W momencie zetknięcie się ze specjalnym garnkiem prąd zamieniany jest w ciepło. Zestaw garnków na płytę indukcyjną musi być ferromagnetyczny, gdyż naczynia bez wystarczającej ilości żelaza są po prostu bezużyteczne.

Jak wybrać najlepsze garnki na indukcję? 

Kupując garnki na indukcję, trzeba zwrócić uwagę nie tylko na specjalne dno, ale również rozmiar naczyń.  Jeśli dno nie jest dopasowane do pola grzewczego płyty, garnek nie będzie efektywny. Zbyt mała lub zbyt duża średnica dna wiąże się ze słabszym polem magnetycznym i mniejszą mocą grzewczą. Najlepiej sięgnąć po naczynia ze stali nierdzewnej, żeliwa lub aluminium. Stal nierdzewna jest trwała i odporna na uszkodzenia mechaniczne. Ponadto jej powierzchnia jest łatwa w czyszczeniu. Żeliwo ma podobne cechy do stali nierdzewnej, ale dłużej utrzymuje ciepło. Z kolei aluminium doskonale przewodzi ciepło, dzięki czemu skraca się czas gotowania, ale materiał jest podatny na zarysowania i uszkodzenia mechaniczne. Zestaw garnków do indukcji powinien mieć dno o 5-10 mm. Im grubsze dno, tym lepsze przekazywanie energii magnetycznej, a to z kolei wpływa na jakość gotowania. Zwróć uwagę również na pokrywki. Powinny być ze stali nierdzewnej lub żeliwa, aby zapobiec parowaniu potraw podczas gotowania.

Nowoczesne garnki na indukcję w ofercie marki Gerlach

Jeśli jesteś zwolennikiem tradycji, która idzie pod rękę z nowoczesnością, twoje potrzeby za zakresie gotowania i estetyki zaspokoi kolekcja SUPERIOR. Garnki indukcyjne z możliwością odcedzania przypadną do gustu nie tylko miłośnikom przygotowywania pysznych zup czy sosów. Wielbiciele ponadczasowej czerni zakochają się w kolekcji GRANITEX inspirowanej naturą. Garnki stworzone są z czterech trwałych warstw, a wewnętrzna powłoka ceramiczna nie tylko jest odporna na zarysowania, ale i minimalizuje ryzyko przywierania jedzenia do dna.

comments icon0 komentarzy
0 komentarze
241 wyświetleń
bookmark icon

Napisz komentarz…

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *