Kuchnia

Jak wybrać ekskluzywne sztućce? Porady ekspertów z firmy Gerlach

• Zakładki: 42


Ekskluzywne sztućce, wykonane z wysokiej jakości materiałów, o nierzadko zaskakującym wzornictwie, tworzone z dbałością o detale, są nie tylko piękne, ale i ponadczasowe. Skutecznie opierają się modom i mają niezwykłą zdolność sprawiania, że czujemy się lekko onieśmieleni w kontakcie z nimi. 

Organizując ważną uroczystość, chcesz nadać jej wyjątkowego charakteru. Nie pozostawiasz miejsca na przypadkowość, szczegółowo planując przebieg zdarzenia. Inwestując w ekskluzywne sztućce, zaprojektujesz doznania kulinarne swoich gości. Złote sztućce zapraszające królewski majestat do stołu czy może srebrne sztućce z ażurową rękojeścią? Wybór zależy od twoich upodobań i charakteru zdarzenia. Wspólnym mianownikiem wszystkich sztućców ekskluzywnych – niezależnie od użytych materiałów i form – jest oszałamiająca wręcz jakość, godna wydanych na nią pieniędzy. Są estetyczne i trwałe.

Jak wybrać ekskluzywne sztućce?

W pierwszej kolejności zwróć uwagę na użyte do ich stworzenia materiały. W przypadku ekskluzywnych sztućców ze srebra ważna będzie jego próba. Powinna być wybita na rękojeści.  Musisz wiedzieć, że srebrne komplety sztućców posiadają inne oznaczenia prób niż biżuteria wykonana z tego kruszcu. Cyfra 12 oznacza, że przedmiot zawiera 70 promili czystego srebra, 84 to wskazanie, że mamy do czynienia z 875 promilami srebra (według rosyjskiej nomenklatury). Z kolei 3 lub 800 (próba niemiecka) informuje o zawartości 800 promili srebra. Decydując się na zakup sztućców ze stali nierdzewnej, sięgaj po sztućce oznaczone 18/10. Liczby wskazują zawartość procentową chromu i niklu. Pierwszy pierwiastek zapewnia trwałość, a drugi odporność na korozję i połysk. W przypadku braku oznaczenia próby złota najpopularniejszym sposobem na sprawdzenie, czy rzeczywiście mamy do czynienia z tym materiałem szlachetnym jest próba magnesu. Złoto nie wykazuje żadnych właściwości magnetycznych, więc magnes nie powinien nawet drgnąć.

Gwarancja producenta

Ekskluzywne sztućce zawsze są objęte wieczystą gwarancją producenta. Kupując sztućce renomowanych firm, zyskujesz pewność, że posłużą przez pokolenia, nie tracąc jakości.

comments icon0 komentarzy
0 komentarze
112 wyświetleń
bookmark icon

Napisz komentarz…

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *