Kuchnia

Złoto w kuchni — z czym łączyć i zestawiać?

• Zakładki: 64


Złoto od razu na myśl przywodzi nam luksus. Nic więc dziwnego, że coraz więcej osób decyduje się na ten właśnie majestatyczny i wykwintny kolor w swojej kuchni. Złote mogą być nie tylko dodatki i wyposażenie, ale także same meble. Jak łączyć złoto z innymi kolorami?

Z czym łączyć złoto?

Najważniejszą zasadą jest to, by złoto stosować w umiarze. W inny przypadku barwa ta mogłaby nadawać zbyt ostentacyjnego wyglądu naszej kuchni, czego z pewnością chcielibyśmy uniknąć. Dlatego też tak istotne jest, by uważnie łączyć złoto z pozostałymi elementami aranżacji. Kolory, jakie idealnie skomponują się ze złotem to barwy jasne, na przykład beż, biel czy écru. Zupełnie inny, ale równie interesujący efekt przyniesie połączenie złotu z czernią oraz zestawienie złota z soczystymi kolorami jak czerwień czy granat. Pewne jest to, że złoto w jadalni i kuchni wniesie elegancję i blask do przestrzeni, którą wykorzystujemy na co dzień.

Dodatki i akcesoria kuchenne w złocie

Dodatki oraz akcesoria kuchenne to mniej zobowiązujące detale, przy których wyborze nie musimy się aż tak bardzo ograniczać. Co więc warto wybrać do kuchni, jeśli zależy nam na złotych elementach? Świetnie sprawdzą się między innymi misy, filiżanki, talerze czy pozłacane sztućce. Na widoku warto postawić złote pojemniki na przyprawy. Poza tym złoto w kuchni to również eleganckie serwetki, firany lub ozdobne zasłony. Możliwości jest co niemiara. Warto mimo wszystko wiedzieć, że zachowanie umiaru i harmonii to klucz do sukcesu.

Artykuł powstał przy współpracy z firmą gerlach.pl.

Fot. Shutterstock

comments icon0 komentarzy
0 komentarze
133 wyświetlenia
bookmark icon

Napisz komentarz…

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *