Kuchnia

Jakich garnków nie kupować? Podpowiadają eksperci z firmy Gerlach

• Zakładki: 42


Kupując garnki, należy zwrócić uwagę zarówno na ich funkcjonalność, jak i trwałość. Niektóre garnki są wykonane z materiałów, które szybko się zużywają lub nie są odpowiednie do użytku na danym typie kuchenki. Dowiedz się, jakich garnków unikać i na co zwrócić uwagę, by wybrać naczynia dopasowane do swoich potrzeb. 

Jakie są najczęstsze błędy popełniane przy wyborze garnków?

Najczęstszym błędem popełnianym przy wyborze zestawu garnków jest kierowanie się wyłącznie ceną. Należy pamiętać, że niska cena może oznaczać słabą jakość produktu. Kolejnym błędem jest zakup garnków o nieodpowiednim rozmiarze, czyli niedopasowanych do wielkości palnika lub pola grzewczego. Wiele osób zapomina, jak ważnym elementem garnka jest jego dno. Powinno mieć odpowiednią grubość, by równomiernie rozprowadzać ciepło, zapobiegając również przypalaniu się potraw.  Do listy popełnianych błędów należy zaliczyć wybór materiału, który nie współpracuje z typem posiadanej kuchenki lub też nie nadaje się do użycia w zmywarce.  Ostatnim błędem jest wybór garnków o niewystarczającej ilości uchwytów, zestawu naczyń, który ich w ogóle nie posiada lub też decydowanie się na uchwyty, które się nagrzewają podczas gotowania potrawy, więc bezpieczne przeniesienie garnka jest po prostu niemożliwe.

Jakich garnków nie kupować?

Nie kupuj garnków, kierując się wyłącznie estetyką lub ceną. Jeśli masz w domu płytę indukcyjną lub zmywarkę, dokładnie przyjrzyj się właściwościom materiałów, z których wykonano garnki. Jeśli garnki na indukcję nie będą ferromagnetyczne, możesz uznać je za całkowicie bezużyteczne. Piękne i designerskie ganki miedziane wymagają ręcznego mycia, więc ich zakup nie jest dobrym pomysłem, jeśli wcześniej zainwestowałeś w zmywarkę. Nie kupuj garnków firm „no name”, które nie są objęte gwarancją producenta. Wielce prawdopodobne, że nie wykonano ich z materiałów wysokiej jakości (i stąd niska cena), więc ich żywotność raczej będzie krótka, a bezpieczeństwo użytkowania (wchodzenie w reakcję z żywnością) raczej wątpliwe. Aby mieć pewność, że zestawy garnków posłużą ci przez długie lata, myśl o nich w kategorii inwestycji we własne zdrowie, wybierając produkty sprawdzonych producentów.

comments icon0 komentarzy
0 komentarze
144 wyświetlenia
bookmark icon

Napisz komentarz…

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *